Особлива увага – питанням охорони праці

      20 жовтня за участю в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» С.Шовгелі відбулася селекторна нарада з питань охорони праці, промислової та пожежної безпеки на виробництві. Нараду вів заступник генерального директора з охорони праці А.Гончаренко. В ході наради Сергій Шовгеля акцентував увагу керівників підрозділів на питаннях результативності перевірок з питань охорони праці та періодичності здійснення таких перевірок керівним персоналом, підготовки до захисту плану гірничих робіт на 2022 рік, забезпечення ЗІЗ та щоденної взаємодії служб комбінату з поточних питань, профілактичних заходів з недопущення поширення COVID-19 та дотримання умов, обмежень та вимог «червоної» карантинної зони.

Профілактична робота

      20 жовтня в усіх підрозділах триває єдиний День охорони праці. В рамках профілактичних заходів службою охорони праці складено 37 приписів: зафіксовано 169 порушень, здійснювалося призупинення роботи 52 одиниць обладнання, машин, механізмів, 4 працівники відсторонювалися від роботи.

      Згідно із затвердженим графіком ЦПГДЛ здійснює контроль умов роботи працівників у підрозділах, порушень не виявлено.

      За звітний період аварій, нещасних випадків, пожеж у підрозділах підприємства не зафіксовано, з початку року – 6 нещасних випадків на виробництві (по 2 випадки на ГМЗ (СКЦ) та Новокостянтинівській шахті, по одному – на Інгульській шахті та АТГ).

На контролі - виконання приписів

      Триває робота за результатами перевірки фахівцями Державної служби України з питань праці – з 534 зауважень усунено 465, в роботі – 69. Державна служба з надзвичайних ситуацій в ході перевірки склала 5 приписів, якими зафіксовано 368 недоліків, 193 – усунено. З 75 зауважень Державного воєнізованого гірничорятувального загону усунено 14. Дані питання перебувають на контролі, усунення решти недоліків, потребують додаткового фінансування.

Захворюваність

      Рівень захворюваності працівників підприємства зростає. На лікарняному перебувають 233 особи, з них 107 - мають діагноз ГРВІ. Зафіксовано 15 лабораторно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну інфекцію.

Нові карантинні обмеження

      З 18 жовтня за рішеннями державної та регіональних комісій ТЕБ та НС в Дніпропетровській області та Жовтих Водах введено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення CОVID-19.

      Як повідомив А.Гончаренко, до наказу генерального директора від 11.10.2021 №397 «Щодо запобігання поширення коронавірусної інфекції CОVID-19» будуть внесені зміни та доповнення щодо допуску до роботи працівників їдалень та готелів. За вимогами «червоної» зони робота закладів громадського харчування та закладів, що надають послуги з розміщення, може не обмежуватися лише при наявності зелених COVID-19-сертифікатів.

      З 21 жовтня згідно з Постановою КМУ будуть діяти нові правила міжрегіональних перевезень, які передбачають можливість поїздки між регіонами лише для осіб, які мають COVID-сертифікат або довідку про вакцинацію.

      С.Шовгеля акцентував увагу керівників відповідних підрозділів на проведенні роз’яснювальної роботи щодо вищезазначених вимог та проведення вакцинації. Щодо здійснення автобусних перевезень працівників до місць роботи та вимог міжрегіонального перевезення в умовах карантинних обмежень призначено робочу нараду.

      В ході обговорення робочих питань посилена увага була приділена вакцинації працівників комбінату. В МОЗ вже зареєстровано проєкт наказу про затвердження змін до Переліку професій виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції. Проєкт передбачає обов’язкове щеплення працівників, в тому числі підприємств, включених до переліку об’єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. До об’єктів паливно-енергетичного комплексу входить і ДП «СхідГЗК».

      Керівникам підрозділів поставлено завдання посилити роз’яснювальну роботу серед працівників щодо важливості вакцинації для збереження власного здоров’я, життя своїх рідних та близьких, в також задля недопущення зупинки підприємства, в разі затвердження вище зазначених вимог.

      На комбінаті триває організована кампанія з вакцинування проти коронавірусної інфекції. 19 жовтня пройшла чергова організована вакцинація від COVID-19 серед працівників підрозділів комбінату Жовтоводського майданчика шляхом виїзду мобільної бригади на підприємство. Всім, хто бажає вакцинуватися, необхідно звернутися до фахівця з охорони праці підрозділу та записатися на щеплення. Графік проведення вакцинації буде повідомлено додатково. Вакцинуватися можна і в індивідуальному порядку, звернувшись самостійно до пунктів щеплення за місцем проживання.

 

Розділ: