Обрано нового голову первинної профспілкової організації ДП «СхідГЗК»

      Сьогодні на ДП «СхідГЗК» відбулася ХХІV звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації ДП «СхідГЗК» Атомпрофспілки.

      Зібрання пройшло у форматі відеоконференції, одночасно працювало сім майданчиків відеозв’язку, тому всі делегати мали можливість взяти участь у заході, незважаючи на карантинні обмеження. Опорним майданчиком була конференц-зала управління комбінату, де безпосередньо відбувалося звітування та виступи.  В роботі конференції взяли участь в.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Сергій Шовгеля, голова Атомпрофспілки Валерій Матов, заступник голови Атомпрофспілки Павло Прудніков.

      Перед початком конференції учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять про Бориса Філіппова, очільника профспілки комбінату впродовж останніх  20 років, який нещодавно пішов з життя.

      Згідно з порядком денним були обрані керівні та робочі органи конференції. З доповіддю про роботу первинної профспілкової організації за п’ять років виступив т.в.о. голови ППО Андрій Карпов. Звіт про роботу ревізійної комісії надала Ольга Солощенко. В ході обговорення доповідей делегати акцентували увагу на тому, що і комбінат, і організація  в останній час працюють в складних фінансових умовах, що впливає на результативність роботи та виконання основних функцій профспілок. Константин Лях, член ПК Новокостянтинівської шахти зазначив, що вкрай важливо зараз після звітів і виборів приділити увагу навчанню профактиву засадам профспілкової роботи, підготовці молоді. Олександр Чумаков, голова ради ветеранів комбінату, акцентував увагу на підтримці і супроводі роботи ветеранських організацій підрозділів, підтримці старшого покоління комбінатівців.

      Сергій Шовгеля у своєму виступі приділив увагу умовам, в яких працює підприємство, питанням, які вимагають негайного вирішення задля майбутнього комбінату. Зазначив, що вже підписано додаткову угоду з НАЕК «Енергоатом» на ІV квартал 2021 року. Даний документ є основою для взаємодії з Енергоатомом, окреслює плани щодо поставок УОК та отримання фінансування. Наголосивще раз на тому, що і ринкові, і договірні відносиниокреслюють чітку залежність між поставкою готової продукції і отриманням за неї коштів. І це повинні усвідомлювати всі раз і назавжди

      За умовами угоди вже відвантажено 10 тонн УОК, очікується надходження коштів, буде можливість виплатити зарплату за вересень. Навів основні показники фінансово-економічної діяльності СхідГЗК за 9 місяців поточного року: чистий дохід склав 1,05 млрд грн, збитки - 934 млн грн. Тому серед нагальних питань, які вимагають командної роботи:

      - зниження собівартості готової продукції та підвищення її конкурентоздатності на ринку урану;

      - 100% виконання виробничої програми та забезпечення беззбиткової діяльності;

      - належне виконання всіх заходів з охорони праці;

      - ресурсне забезпечення виробничого процесу та роботи гірничошахтної техніки;

      - реалізація проєкту зі збільшення виробничих потужностей ствола «Головний» НК шахти, освоєння інвестиційних коштів  до кінця поточного року.

      На завершення виступу зазначив, що для дієвих змін та ефективної роботи не завжди потрібні фінансові ресурси, а провідну роль грає відношення кожного працівника до виконання своїх функціональних обов’язків.  С.Шовгеля надав відповіді на питання делегатів конференції.

      Валерій Матов наголосив на ролі профспілкової організації у вирішенні як виробничих, так і соціальних питань життєдіяльності підприємства. Сьогодні є потреба у конструктивному діалозі між адміністрацією, профспілками та трудовими колективами. Акцентував увагу на тому, що прийдешні роки теж не будуть легкими для комбінату, передбачається зняття  з експлуатації уранових об’єктів з усіма соціальними наслідками, які витікають з даної події.

      За підсумками обговорення делегати надали схвальну оцінку роботі ППО та перейшли до обрання очільника організації та його заступника. Як на посаду голови, так й і його заступника було висунуто декілька кандидатур. Більшістю голосів головою ППО ДП «СхідГЗК» обрано Віталія Олександровича Скубу, заступником - Ларису Вікторівну Сидоренко. Сформовано профком первинної профспілкової організації та ревізійну комісію.

      Віталій Скуба у своєму виступі акцентував увагу на пріоритетних напрямках роботи ППО:

      - соціальний захист працівників;

      - налагодження конструктивної роботи з адміністрацією комбінату;

      - відновлення відрахувань коштів на проведення культурно-масової роботи та реалізація відповідних заходів за цими напрямками;

      - відновлення роботи баз відпочинку;

      - реалізація заходів із реабілітації працівників, які працюють у шкідливих умовах праці;

      - перегляд штатного розпису апарату ППО;

      - вирішення всіх проблемних питань у соціальному діалозі.

      В.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» привітав В.Скубу та Л.Сидоренко з обранням, побажав успішної, продуктивної, командної роботи задля соціального захисту працівників, збереження підприємства та його подальшого розвитку.

      Фотоматеріали Т.Корсуновської можна переглянути на фейсбук-сторінці ДП "СхідГЗК": https://www.facebook.com/vostgok.com.ua

 

 

 

Розділ: